Szybcy i wściekli 10

Szybcy i wściekli 10 to solidny film akcji – recenzja

Film Szybcy i wściekli 10, wyreżyserowany przez Louisa Leterriera, to dziesiąty film z serii, którą początkowo spopularyzowali Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster i nieżyjący już Paul Walker. Kiedy pierwotnie ogłoszono, zakładano, że to koniec serii. Ale w ostatnich miesiącach potwierdzono, że ostatnia część zostanie opowiedziana w trzech częściach.

Gang powrócił, z kilkoma nowymi twarzami, a także kilkoma znajomymi z przeszłości. Jason Momoa jest bez wątpienia gwiazdą tego filmu. Gra ekscentrycznego Dantego Reyesa, syna narkotykowego króla Hernana Reyesa, którego zespół ukradł z powrotem z Szybcy i wściekli 5. Obwinia Doma za śmierć ojca i nie cofnie się przed niczym, aby jego rodzina i zespół cierpieli. Ekstrawaganckie maniery Momoa i dowcipne poczucie humoru sprawiają, że nie przypomina on żadnej innej postaci z serii. Jest z pewnością najmądrzejszym i najbardziej bezwzględnym złoczyńcą, z jakim kiedykolwiek się spotkali.

Jason Momoa jako Dante

Jedną rzeczą, która naprawdę zadziałała, jest to, że możemy ponownie odwiedzić niektóre ustawione lokalizacje z poprzednich filmów. Ze skarbca bankowego, gdzie zespół wyrwał sejf prosto ze ściany, na ten sam most, na którym zginął ojciec Dantego. To wszystko po prostu ładnie się łączy.

Jason Momoa jako Dante w Szybcy i wściekli 10

Być może najlepszą częścią w Szybcy i wściekli 10 online jest współistnienie kilku wątków fabularnych. Od Letty (Michelle Rodriguez) i Cipher (Charlize Theron) dochodzących do bójki (Cipher zabiła matkę dziecka Doma w The Fate of the Furious) po Hana (Sung Kang) walczącego z Shawem (Jason Statham) za „zabicie” go w Tokio i zostajemy przedstawieni Tess (Brie Larson), córce Pana Nikt (Kurt Russell). To także pierwszy raz, kiedy widzimy wpływ Doma i Letty na ich syna, Little Briana (Leo Abelo Perry). Jest twardy i nigdy się nie boi w żadnej z wielu niebezpiecznie szalonych chwil, w których się znajduje.

Brie Larson jako Tess

Mówiąc o nowych twarzach, córka Walkera, Meadow, pojawia się w scenie i nie można nie zauważyć, jak doskonale się w to wpasowuje. Jeśli nie wiesz, kim ona jest, ciągłe skupienie się na niej nie wystarczy. mieć sens i może pozostać niezauważony. Ten był dla fanów, dając nam poczucie, że byłoby prawdziwą gratką zobaczyć ją grającą u boku taty.

Wielokrotne wypuszczanie filmów serii Szybcy i wściekli jest często dyskutowane w mediach społecznościowych, a większość zastanawia się, dlaczego wciąż robią więcej. Chociaż istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie, jedno jest pewne: każda część serii radzi sobie wyjątkowo dobrze w kasie. To jedna z najdłużej emitowanych sag, więc jeśli publiczność wciąż jest zainteresowana, a studia zarabiają pieniądze, po co śpieszyć się do mety? Mnóstwo ludzi narzeka na to, kiedy to się skończy, ale mimo to nadal pojawiają się w kinach. Wydaje się, że jest to grzeszna przyjemność, ponieważ bez względu na to, jak skandaliczny jest ten wyczyn, na lądzie lub w kosmosie, ludzie gromadzą się, aby zobaczyć go na dużym ekranie.

Vin Diesel jako Dom i Rita Moreno jako Abuelita

Oryginalny film Szybcy i wściekli koncentrował się głównie na scenach wyścigów ulicznych. Z biegiem czasu nowsze filmy skupiły się na technologii i hakowaniu, nadal obejmując okazjonalne wyścigi i pościgi samochodowe, aby pozostać wiernym swoim korzeniom. Jedną rzeczą, której muszą odpuścić, jest użycie „See You Again” Wiza Khalify i Charliego Putha. Sama melodia wystarczy, aby poczuć się dobrze, ponieważ często wiąże się z utratą Paula Walkera.

Ogólnie rzecz biorąc, Szybcy i wściekli 10 online to solidny film akcji, który zawiera wszystkie przystanki z pościgów samochodowych, eksplozji, samolotów oraz niektórych intensywnych i długich sekwencji walki. Zagadką jest, co jeszcze może wyniknąć z tych dwóch kolejnych filmów, które będą kontynuacją tej części. I tak, jest bardzo ekscytująca scena w połowie napisów. Zostań na nich – to jest tego warte.

Dodaj komentarz