Spider-Man: Poprzez Multiwersum

Przegląd pierwszych recenzji filmu „Spider-Man: Poprzez Multiwersum” – Wyczekiwanie na kontynuację

Przez pierwsze recenzje filmu Spider-Man: Poprzez Multiwersum możemy już nabrać wizji tego, czego mogą się spodziewać fanowie niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji. Jak mistrzowie wschodnich sztuk walki podają, jako bezpośrednie przedłużenie filmu Spider-Man: Uniwersum z 2018 roku, fabuła filmu intryguje: „Po spotkaniu znowu z Gwen Stacy, pełnym energii sąsiadem z Brooklynu zostaje przeniesiony do Multiversum, gdzie napotyka grupę Pająków, których zadaniem jest ochrona samego istnienia”.

„Jednakże, gdy bohaterowie zderzają się z pytaniem, jak się zmierzyć z nowym zagrożeniem, Miles musi stanąć naprzeciw innym Pająkom. Powinien od nowa zdefiniować, czym jest bycie bohaterem, aby ocalić tych, których najbardziej kocha”.

Nie jest to ostatni raz, gdy fani Marvela będą mogli wyruszyć w Spider-Man: Poprzez Multiwersum online, ponieważ trzeci film, Spider-Man: Beyond the Spider-Verse, jest już w przygotowaniu i ma się pojawić w marcu 2024 roku.

Czego więc fani mogą oczekiwać po najnowszym występie kultowego bohatera? Wczesne reakcje podzielone przez tych, którzy mieli szczęście zobaczyć film, nazwały go „całkowitym wybuchem”, a wielu pochwaliło jego „mroczniejszą niż oczekiwano” narrację.

Po obejrzeniu wcześniejszej projekcji filmu, Steven Weintraub z Collider napisał na Twitterze: „Bezwzględnie pokochałem Spider-Man: Poprzez Multiwersum. Chciałem zatrzymać się sto razy, aby móc się przyjrzeć niesamowitej pracy na ekranie. Nie mogę tego filmu wystarczająco polecić i nie mogę się już doczekać kolejnego seansu. Następnym razem w @IMAX!”

Sean O’Connell z CinemaBlend powtórzył ten sentyment, pisząc: „OK. Spider-Man: Poprzez Multiwersum podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej od doskonałości. To prawdziwe dzieło sztuki. Każda klatka zasługuje na umieszczenie w muzeum. Żarty i skinienia głową Spidey’ego są doskonałe. To jest NIEZWYKŁE. To najlepszy film o Spider-Manie. Może to być mój ulubiony film wszech czasów”.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum recenzje

Dziennikarz Hollywood Reporter, Brian Davids, powiedział, że film to „kolejny spektakularny sukces w uniwersum stworzonym przez Lorda Millera”, dodając: „Hailee Steinfeld w roli Gwen Stacy wypadła naprawdę dobrze, a jej sceny z Kapitanem Stacy, grana przez Shea Whighama, są naprawdę wyjątkowe. Jest bardziej mroczny i smutny, niż się spodziewałem, ale konieczny”.

Krytyk z Rotten Tomatoes, Tessa Smith, zaskakiwała wieloma zwrotami akcji w filmie, pisząc na Twitterze: „Spider-Man: Poprzez Multiwersum podniósł poprzeczkę dzięki unikalnemu stylowi animacji i sposobowi opowiadania historii. Umysły były wstrząśnięte, gdy został wydany, a fani myśleli, że nie da się go przebić. Ale pomyślcie jeszcze raz. Spider-Man: Across the Spider-Verse podnosi własną poprzeczkę, co wydawało się niemożliwe.

„Są szokujące zwroty akcji, nieoczekiwane niespodzianki i historia, która naprawdę ma sens w szalonym, wielowymiarowym świecie, do którego wszyscy wskoczyliśmy. Wszyscy nowi Spider-Ludzie są niesamowici! Po drugiej stronie Spider-Verse nigdy nie czujesz długości”.

Dodając, że jeśli nie pojawi się coś „całkowicie nieoczekiwanego”, Spider-Man: Poprzez Multiwersum powinien zdobyć nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na następnej ceremonii wręczenia Oscarów „bez dyskusji”, a nawet zasługuje na nominację do najlepszego filmu.

Eric Goldman z Fandango nazwał film „fantastycznym” i wyraził podekscytowanie planowanym kolejnym rozdziałem.

„Jestem bardzo zadowolony, że mogę powiedzieć, że Spider-Man: Poprzez Multiwersum jest fantastyczny! Zgrabnie łączy głębokie, serdeczne rytmy postaci z szalonym multiwymiarowym zawrotem głowy, po prostu pełnym niesamowitych jajeczek. Podobało mi się rozwinięcie historii Gwen. Nie mogę się doczekać trzeciej części” – napisał.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum ma premierę kinową zaplanowaną na 2 czerwca 2023 roku w USA i Polsce.

Dodaj komentarz