Film Asteroid City

Ekscentryczność i elegancja w filmie Asteroid City

Ta opowieść o wstrząsających wydarzeniach w pustynnym mieście z obsesją na punkcie kosmosu ładnie opiera się na własnej sztuczności, a każdy pyszny, mikroskopijny szczegół jest rozkoszą.

Wes Anderson, ponownie odkrywa nowe duchowe przestrzenie dla swoich fanów i tych, którzy jeszcze nie odkryli mocy jego filmów. Ale to właśnie ci pierwsi odnajdą w tym arcydziele coś niezwykle zabawnego i delikatnie wyszukanego. To nowa komedia w stylu Andersona, pełna pastelowych barw i gwiazdorskiej obsady. Jason Schwartzman i Tilda Swinton, oddani uczniowie tego wielkiego szamana, znajdują towarzystwo w Scarlett Johansson i Tomie Hanksie, którzy wspaniale wpasowali się w ten magiczny świat. Wes Anderson z humorem udowadnia, że naśladowcy na YouTube nie są w stanie zrealizować jego wizji.

Ekscentryczność filmu Asteroid City online, jego elegancja, radość i pełnia szczegółów sprawiają, że to prawdziwa uczta dla duszy. To jak spacer po ścieżkach eleganckiego stylu amerykańskiej popkultury, gdzie każda scena jest jak obraz, malowany ze szczególną pieczołowitością. Pejzaże i dekoracje są malownicze, a całość została uwieczniona w hiszpańskiej krainie. Wes Anderson mistrzowsko łączy patos i samotność, nie tracąc przy tym tempa opowieści.

Asteroid City cały film

Akcja filmu Asteroid City rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XX wieku, w magicznym miasteczku Asteroid City, gdzie dawno temu wylądował meteoryt. To miejsce jest teraz domem dla rządowego obserwatorium, ale co roku odbywa się tam konwencja młodych wynalazców. Prezydent ogłasza blokadę miasta, a jego mieszkańcy muszą przetrwać razem. Schwartzman wciela się w owdowiałego fotografa wojennego, który wraz z teściem, granym przez Hanksa, bierze na siebie opiekę nad dziećmi. W międzyczasie zakochuje się w matce jednego z wynalazców, w którą wciela się Johansson. Obsada filmu obejmuje również Jeffrey’ego Wrighta, Steve’a Carella, Matta Dillona, Ruperta Frienda i Lieva Schreibera, którzy z powagą wypełniają swoje role.

To pastisz, który nawiązuje do dwuwymiarowego świata Andersona. To jak magiczne przedstawienie teatralne, gdzie każdy detal i dialog zostały starannie dopracowane. Można sobie wyobrazić góry i pustynię jako scenografię tego widowiska, które przyciąga nasze oczy i wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak zawsze, mimo pozornej powagi tematu, emocje są w tle lub ich nie ma wcale. Film płynie z gracją i ekscytacją, zatrzymując się tylko na chwilę, by dotknąć patosu i samotności. To niezwykłe doświadczenie artystyczne, które ukazuje nam styl samego szamana.

Asteroid City został pokazany na festiwalu filmowym w Cannes, gdzie zyskał uznanie i zachwyt.

Dodaj komentarz